Rogier Buurman is één van de meest intense mannen die ik ken. Als je met hem praat is er eigenlijk geen ruimte voor dingen die niet belangrijk zijn. Alles is hier en nu. Alles doet er toe.
Rogier zoekt graag en vaak de grenzen van zijn comfort-zone op. Want buiten de comfort-zone begint het echte leven. Dat past hij toe in het leven met zijn partner, zijn kinderen en zijn werk. De grens opzoeken, wennen aan het gevoel dat dat bij je oproept en zo steeds meer de man worden die je voor ogen hebt. Of zoals Rogier het zegt: ‘Helemaal jezelf zijn.’
En dat is ook de kern van zijn werk. In de mannen-trainingen die hij vanuit Vrij Man Zijn Nu organiseert met collega Erik Spaans staat ook het opzoeken van grenzen centraal. ‘Om ons levenspad als man te verdiepen, hebben we andere mannen nodig. Mannen die ons steunen en mannen die ons uitdagen onze ware kracht te laten zien.’
Maar Rogier is niet een trainer die makkelijk in één hokje is te plaatsen. Hij is zeer bedreven in de Japanse vechtsport Aikido en werkt als Shiatsu-masseur. En hij is gecertificeerd trainer van de Wim Hof-methode. En dat betekent dat hij niet bang is voor een beetje kou. Over uit de comfort-zone gesproken…
Over zijn eigen man-zijn en vaderschap zegt Rogier:
Het is voor mij zo belangrijk om me echt man te voelen. Mijn kracht en mijn rust. Het is voor mij heel belangrijk daar in te groeien en om voor mijn zoon de vader kunnen zijn die hij verdient. Een vader die kan voorleven en hem kan leren wat het betekent om man te zijn.
In het interview hebben we het over:
- wat het werk van Wim Hof betekent voor Rogier
- waarom het nemen van risico’s een mannelijke kwaliteit is en hoe je die ontwikkelt
- waarom ‘weten waar je voor leeft’ zo belangrijk is voor mannen
- het oprekken van je eigen comfort-zone en de groei die daar in zit
- bewust risico’s nemen in het contact met je kinderen en je partner
- het plezier van door de plassen stampen en lekker vies worden
- het stoppen met pleasen en de waardering zoeken bij anderen en de eerste stap die je daar vandaag mee kunt zetten
- waarom je altijd op je vader gaat lijken en de échte kracht van de relatie met je ouders
- Rogiers motivatie om met Vrij Man Zijn Nu een training neer te zetten die mannen echt wakker schudt
En Rogier geeft je een aantal totaal verschillende manieren waarop je vandaag nog kan gaan oefenen met het verleggen van de grenzen van je eigen comfort-zone.
Dus klik op de play-knop hieronder en luister het interview meteen.
Of luister het interview later op je mobiel, tablet of computer:
En deel hem vooral – dat kan eenvoudig via de buttons aan de LINKERKANT van deze pagina.
Wil je meer weten over Rogier en Vrij Man Zijn Nu?
- De website van Vrijmanzijn.nu met alle info over de trainingen.
- Volg VrijmanzijnNU op Facebook.
- Rogiers Wim Hof-trainingen en meer op Innerlijke Oerkracht.
De boeken die Rogier noemt in het interview:
- Mijn dinsdagen met Morrie van Mitch Albom
- Way of the Peaceful Warrior van Dan Millman
- Zen en de kunst van het motoronderhoud van Robert M. Pirsig
- De andere weg van M. Scott Peck
- Leven, eeuwig, nu van Krishnamurti
En natuurlijk nog de films:
- As it is in heaven – Kay Pollack
- Shine – Scott Hicks
- The Game – David Fincher
En je kunt ook nog artikel lezen: ‘Je leven begint aan het eind van je comfort zone. En dat van je kinderen ook.’
Maar luister vooral eerst het interview met Rogier zelf.
Luister het later interview op je mobiel, tablet of computer:
En deel hem vooral – dat kan eenvoudig via de buttons aan de LINKERKANT van deze pagina.
Gaaf als je hieronder een reactie achterlaat!
Ik ben benieuwd wat je van het interview met Rogier vindt en hoe het je inspireert.
En natuurlijk ben ik benieuwd wat jij gaat doen om te groeien en uit je comfort-zone te stappen. Laat het hieronder meteen weten.
Klaar voor meer?
Elke week komt er een nieuwe en inspirerende Praktijkvader Podcast.
Wil je al die interviews automatisch ontvangen op je telefoon of computer?
Dat kan – helemaal gratis!
- Voor iPhone: zoek in je Podcast app naar ‘praktijkvader’ en klik op ‘abonneer’
- Voor Android: download de gratis Stitcher app en zoek naar ‘praktijkvader’ en klik op ‘abonneer’
- Voor tablets, laptops en computers: via deze link in iTunes
Tot de volgende podcast!
Heb het goed!
Jeroen | De Praktijkvader
Geef een antwoord